Sdružení místních samospráv ČR, z.s.
Nábřeží 599, 760 01 Zlín - Prštné
IČO: 75130165
telefon: +420 577 688 103
email: info@smscr.cz

Předpokládané daňové výnosy obce pro rok 2021

Autorská práva jednoduše

Webináře

Nabídka volných pracovních pozic

Obec 2030

Souhrnné informace ke koronaviru

Poradna v nouzovém stavu

AGIS

Pro nečleny / vstup do SMS ČRKalendář
<   DUBEN 2021   >
POÚTSTČTSONE
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Životní prostředí regionů

12. 4. 2021

Seminář pořádaný Ing. Milanem Pourem, poslancem Parlamentu ČR

Webinář SMS ČR

13. 4. 2021

Co s výměty? Jak zapojit místní podnikatele do hospodařství obce?

Setkání krajského předsednictva Plz. kraje s hejtmankou

15. 4. 2021

Krajský úřad Plzeňského kraje

Webinář SMS ČR

28. 4. 2021

Stošestka srozumitelně - úskalí aplikace Infozákona v prostředí menších obcí

 

Škoda auto
Exkluzivní partner mobility

ekolamp

Ministerstvo pro místní rozvoj

ČEZ - generální partner projektu AGIS
generální partner projektu AGIS


  •   novinky RSS   •   novinky mailem   •   mapa stránek   •   facebook   •  
facebook
Krátké zprávy
Aktuální otázky zavádění vysokorychlostního internetu

Webinář Českého telekomunikačního úřadu ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Broadband Competence Office ČR

Inovační management ve veřejné správě

Webinář MPO

Zrušení konání 4. ročníku soutěže Přeměna odpadů na zdroje

Inovační management ve veřejné správě

Webinář Ministerstva vnitra a průmyslu a obchodu

Efektivní a moderní komunikace obcí Sdružení místních samospráv ČR

12 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / 24 / 25 / 26 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 / 32 / 33 / 34 / 35 / 36 / 37 / 38 / 39 / 40 / > / >> /

Anketa
Na Univerzitu starosty pro vás chystáme přednášku experta na kybernetickou bezpečnost Michala Merty. Hlasujte pro témata, která vás nejvíce zajímají.

smscr.cz » Aktuality

Možnost opustit katastr obce vítáme

19. 3. 2021 – První místopředseda SMS ČR Jan Sedláček byl ve čtvrtek 18. 3. hostem Radiožurnálu, řeč byla především o chystané změně v omezení pohybu – tedy o možnosti překročit při sportu či jiných volnočasových aktivitách hranice katastru obce od pondělí 22. 3.

 

Tomáš PAVLÍČEK, moderátor

Vláda má v těchto chvílích projednávat návrh ministerstva zdravotnictví na změny v protiepidemických opatřeních po 21. břenu, tedy po termínu, do něhož byly zatím vyhlášeny nynější restrikce. Ministr Jan Blatný avizoval, že vzhledem k počtům hospitalizovaných zůstane většina stávajících opatření v platnosti nejméně do velikonočních svátků. Ale mohl by být zrušen zákaz volného pohybu a sportu mimo katastr obcí. Naše pozvání přijal Jan Sedláček, 1. místopředseda Sdružení místních samospráv a starosta obce Křižánky na Vysočině. Dobrý den.

 

Jan SEDLÁČEK, 1. místopředseda Sdružení místních samospráv, starosta obce Křižánky

Dobrý den.

 

Tomáš PAVLÍČEK, moderátor

Já předpokládám, že v těch obcích a menších městech, která zastupujete, byste uvítali, pokud vláda odvolá zmíněná omezení. Je to tak?

 

Jan SEDLÁČEK, 1. místopředseda Sdružení místních samospráv, starosta obce Křižánky

Tak samozřejmě bychom to uvítali, protože se tím odstraní určité problémy, na které jsme upozorňovali. Například v těch kuriózních případech, kdy jsou osady u hranic obcí a v některých případech dokonce hranice třeba vedla těsně před zahradou nebo těsně před tou komunikací, ke které vlastně ten dům směřoval. Určitě to bude dobré rozhodnutí.

 

Tomáš PAVLÍČEK, moderátor

No a jak jste se zatím s tím omezením vyrovnali například právě u vás v Křižánkách? Chybí vám nějak výrazněji ta možnost jít se projít, projet se na kole nebo si zaběhat za hranicemi obce?

 

Jan SEDLÁČEK, 1. místopředseda Sdružení místních samospráv, starosta obce Křižánky

Tak pokud byste přijel do naší obce, tak byste zjistil, že máme opravdu veliké katastrální území a spíš si myslím, že k nám spíš budou směřovat kroky sousedních občanů, ze sousedních obcí, protože na našem katastrálním území jsou ty nejcennější lokality Žďárských vrchů a tedy místa, kam směřují kroky řady návštěvníků. Nicméně samozřejmě musíme si uvědomit, to teda platí pro Křižánky, ale obecně pro všechna města a obce, že ten pojem území obce je hodně odlišný. Od těch miniaturních po ty obrovské a v tomhle jsme spatřovali největší problém a řada kolegů právě volala i po tom, že má pocit, že jsou ty menší obce tak trošku diskriminované proti městům, u kterých je ten obvod daleko větší.

 

Tomáš PAVLÍČEK, moderátor

A dodržují obyvatelé vaší obce nebo těch, s nimiž jste sám v kontaktu, to dané nařízení důsledně nebo spíš sázejí na toleranci těch, kdo na ta opatření mají dohlížet?

 

Jan SEDLÁČEK, 1. místopředseda Sdružení místních samospráv, starosta obce Křižánky

Tak já samozřejmě nedělám žádného inspektora, který by stál na hranici a kontroloval to. Já věřím tomu, že pokud je to jenom trochu možné, tak občané nejen naší obce, ale celé České republiky se snaží dodržovat ta nařízení. Aspoň v té míře, pokud to dodržovat mohou a pokud je to neomezuje v nějaké větší míře. Samozřejmě na druhou stranu, pokud dneska odborníci říkají, že za ty tři týdny se zas tak moc nezměnilo a že jsme vlastně ve stejné úrovni jako před těmi třemi týdny, tak se asi každý ten občan trošku bude ptát, co se změnilo tak moc, že se najednou od toho opatření upouští. Samozřejmě pokud ta situace je podobná respektive stejná a najednou přichází vláda s tím, že to bude uvolněno, tak asi každého napadne, jestli to nebylo chybné už před třemi týdny.

 

Tomáš PAVLÍČEK, moderátor

Tak to je názor 1. místopředsedy Sdružení místních samospráv a starosty obce Křižánky na Vysočině Jana Sedláčka. Děkuji vám za čas i za odpovědi. Na slyšenou.

 

Jan SEDLÁČEK, 1. místopředseda Sdružení místních samospráv, starosta obce Křižánky

Také děkuji. Na slyšenou.