Menu
Sdružení místních samospráv České republiky, z. s.
KAK_MISTO}

Zprávy z kraje

5.–6. října 2023 se v malebném prostředí obce Kunčice pod Ondřejníkem konalo úplně první setkání inspirativních žen z celého Moravskoslezského kraje. Akce byla pod záštitou poslankyně Michaely Šebelové pořádána MAS Frýdlantsko–Beskydy, z. s. Pozvání přijalo na 50 starostek, místostarostek, tajemnic, manažerek místních akčních skupin a dalších inspirativních žen působících v Moravskoslezském kraji, přičemž větší polovina byla z členských obcí SMS, účastnila se i krajská manažerka Dagmar Novosadová. Událost sloužila jako platforma pro seznámení se, sdílení zkušeností a příběhů, podporu a inspiraci mezi ženami, které hrají klíčovou roli ve svých oblastech a komunitách.
Součástí programu nebyla pouze diskuze, ale také prohlídka obce Kunčice pod Ondřejníkem a přednášky týkající se osobního rozvoje či kulturní program.
„Věřím, že to bude pro mnohé starostky a místostarostky velmi zajímavé a užitečné setkání, jehož cílem je se potkat a vzájemně si nasdílet zkušenosti – jak ty dobré, tak ty špatné,” vysvětlila Michaela Šebelová, poslankyně a jedna z iniciátorek setkání.
Po úvodním přivítání a pronesení přípitku Michaelou Šebelovou se účastnice vydaly na prohlídku Kunčic pod Ondřejníkem, kde navštívily místní základní školu a unikátní Galerii Karla Svolinského, která je součástí budovy školy. Poté si prošly přilehlý volnočasový sportovní areál a nové veřejné prostranství před obecním úřadem. Dále se program přesunul na prohlídku dřevěného kostelíku sv. Prokopa a Barbory ze 17. století, který byl do obce převezen z Podkarpatské Rusi.
V podvečer následovala přednášková část programu, ve které byli nejprve představeni partneři akce a poté se slova ujala psycholožka, koučka a terapeutka Hana Kučová, která účastnicím přiblížila problematiku strategické komunikace nejen v pracovních vztazích. Dále pak následovalo kulturní obohacení ve formě vystoupení pole dance v podání tanečnice Moniky Fojtíkové z Kunčic a okouzlení mikromagií Filipa Dadeje a neformální část programu, ve které se účastnice mohly blíže seznámit a sdílet své zážitky a zkušenosti, vzájemně se inspirovat a podpořit.
Druhý den začal pohybovou svačinkou pod vedením poslankyně, ale hlavně fyzioterapeutky Michaely Šebelové, ta ve svém příspěvku upozornila na nebezpečí spojená se sedavým způsobem života a na potřebu dostatečné pohybové aktivity. Protažení proběhlo podle videí Andrey Sestini Hlaváčkové, které byly vytvořeny Českým olympijským výborem ve spolupráci s nadačním fondem Aktivní Česko. Dále se účastnice vzdělaly ve svých digitálních dovednostech v režii lektorky a digitální koučky Markéty Ubíkové.
Zuzana Pavlisková, manažerka MAS Frýdlantsko–Beskydy, dodala: „Jsem velice ráda, že jsem se mohla organizačně podílet na prvním ročníku této akce, a mile mě potěšil tak vysoký zájem o ni. Pevně věřím, a zpětná vazba účastnic to potvrzuje, že akce byla přínosná a inspirativní. Spousta z nás získala nové kontakty, mě osobně to namotivovalo k dalším aktivitám a už teď se těším na přípravu dalšího ročníku.“
Setkání se zúčastnila také Helena Pešatová, senátorka pro Frýdecko-Místecko a starostka Frýdlantu nad Ostravicí, která jej komentovala: „Podobná setkání považuji za důležitá. Ženy na vedoucích pozicích by se měly scházet, vyměňovat si zkušenosti a inspirovat se navzájem.“
Za podporu akce děkujeme partnerům, kterými byly společnosti Galileo Corporation, Manutan a Kleinwächter holding.

 

 

Seminář k místním poplatkům i přírodě blízkým opatřením

Datum: 20. 11. 2023

Udělejte si čas a přijeďte na zajímavý seminář do Větřkovic. Už 28. listopadu 2023.

SMS má svůj strom. Strom laskavosti.  1

SMS má svůj strom. Strom laskavosti.

Datum: 14. 11. 2023

V sobotu 4. listopadu 2023 jsme vysadili v nové Aleji svobody 2023 v členské obci Kujavy strom SMS. Alej rozdělila pole a spojila zpřetrhané vazby.

Kostelík v Kunčicích p. Ondřejníkem

Setkání inspirativních žen z Moravskoslezského kraje

Datum: 13. 11. 2023

Setkání starostek, místostarostek, tajemnic, vedení MAS a jiných aktivních žen v kraji.

Projekt: Partnerství krajské a místní samosprávy pro rozvoj venkova 2022 v Moravskoslezském kraji

Datum: 10. 5. 2022

Číslo projektu: 04848/2022/RRC
Celkové náklady: 256 623 Kč
Dotace: 168 000 Kč

Moravskoslezský kraj uděloval ceny cestovního ruchu. Mezi výherci jsou také členské obce

Datum: 1. 4. 2022

Moravskoslezský kraj uděloval ceny cestovního ruchu. Ty mají podle náměstka hejtmana pro regionální rozvoj Jana Krkošky představovat jedinečné atraktivity napříč krajem. Vítězily i členské obce SMS ČR.

SMS ČR uspořádalo v březnu dvě vzdělávací akce. Rozdávaly se i certifikáty

SMS ČR uspořádalo v březnu dvě vzdělávací akce. Rozdávaly se i certifikáty

Datum: 1. 4. 2022

Hned dvakrát mohli v březnu využít zástupci obcí z Moravskoslezského kraje jednoho z členských benefitů SMS ČR, kterým je vzdělávání. V rámci projektu Vzdělávání zástupců a zaměstnanců obcí I. typu 2018–2021 pro ně SMS ČR uspořádalo stáž o rozvoji obce a kurz k zákonu o obcích.

Obecním úřadům chybí odborný personál. Krajský manažer oslovil ke spolupráci vysoké školy

Datum: 1. 3. 2022

O nedostatku kvalifikovaného personálu na obecních úřadech diskutovalo krajské předsednictvo Moravskoslezského kraje na svém posledním jednání. S podobným problémem se v kraji setkávají starostové čím dál častěji. Rozhodli se proto jednat!

Moravskoslezské sdružení má 10 nových obcí a jeden mikroregion. Gratulujeme!

Datum: 1. 1. 2022

Celkem 10 nových obcí a jeden mikroregion má od loňského roku v rodině členů moravskoslezské krajské SMS ČR. Jedná se o druhý největší nárůst členské základny od vzniku sdružení v tomto kraji. Ten největší nastal v roce 2018, kdy SMS ČR začalo poskytovat služby pověřenců na GDPR.

Moravskoslezské SMS ČR se setkalo se starosty Bruntálska

Datum: 1. 10. 2021

Krajské předsednictvo uspořádalo své jednání netradičně v Karlově Studánce. Na výjezdním setkání, které se konalo 15. října, pozvali organizátoři také všechny starosty obcí na Bruntálsku.

O odpadový seminář

O odpadový seminář byl rekordní zájem

Datum: 1. 10. 2021

Vzdělávací seminář o nové odpadové legislativě uspořádalo v září moravskoslezské sdružení pro starosty ve spolupráci se Sdružením obcí Jablunkovska.

Májová výzva slaví úspěch

Datum: 1. 7. 2021

Pod tzv. Májovou výzvou, která vyjadřuje podporu moravskoslezskému hejtmanovi v jeho úsilí zajistit co nejvíce prostředků na transformaci kraje, je téměř 300 podpisů.

Projekt SMS ČR

Datum: 28. 6. 2021

28. 6. 2021 – Projekt: Partnerství krajské a místní samosprávy pro rozvoj venkova 2021 v Moravskoslezském kraji

Starostka Kunína Dagmar Novosadová je novou členkou krajského předsednictva

Datum: 1. 5. 2021

Dlouholetá starostka Kunína obohatí tým krajského předsednictva.

Regína Vřeská

Pomozte nám bojovat za práva moravskoslezských samospráv!

Datum: 1. 5. 2021

Téma nového uhlíkově nezávislého kraje rezonuje v Moravskoslezském kraji čím dál častěji.

Z Mikroregionu Hvozdnice v Moravskoslezském kraji Nechtěli přijít o vlakový spoj, tak jej začali sami provozovat. Dnes je Hvozdnický expres turistickou atrakcí

Datum: 1. 2. 2021

Češi objevují Česko. V době pandemie coronaviru zájem českých turistů o zdejší zajímavosti mnohonásobně vzrostl.

Portál zastupitele

Portál zastupitele

Obec 2030

Obec 2030

Webináře

Webináře

SMS-služby

SMS Služby

Daňové výnosy 2024

Daňové výnosy 2022

Poradna

Poradna

Autorská práva jednoduše

Autorská práva

Retroreflexní prvky

Retroreflexní prvky

AGIS

AGIS

Odměňování starostů

Odměňování starostů

Stavební zákon

Stavební zákon

Životní prostředí

Životní prostředí

DTMka jednoduše

DTMka

Dotační modul

Dotační modul

Starostův infoservis

Starostův infoservis

DTMka se představuje

Spustit video

x (263.94 kB)

Projekty
NAŠI PARTNEŘI

Kontakt

Sdružení místních samospráv ČR, z.s.
Nábřeží 599, 760 01 Zlín - Prštné

Telefon: +420 604 345 806
E-mail: info@smscr.cz

IČO: 751 301 65
ID datové schránky: khcbsyh

Hlavní kancelář
Nábřeží 599, 760 01 Zlín-Prštné

Regionální kancelář
Národní 41, 110 00 Praha 1

Projektová regionální kancelář
Žižkova 98, 586 01 Jihlava

Napište nám

Kontaktní formulář

Stisknutím tlačítka Odeslat berete na vědomí, že pro tyto účely vyřízení vašeho dotazu budeme po nezbytně dlouhou dobu zpracovávat vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři.
nahoru